Koponya festés

Akik követték az eddigi írásaimat, azok be tudják állítani a festéket és a pisztolyt. Mindenki ismeri az alap mozdulatokat és túl van a gyakorláson. 😉

Akkor kezdjük el egy egyszerű koponyával:

Használjunk egy szabadon választott A4 -es nyomtatott képet. Amire festünk, az legyen kb. dupla vastag mint egy fénymásoló papír. Vágjuk ki a koponya szemeit és az orrát, és az így kapott hátteret helyezzük el a felületünkön.

Kezdjük el kifesteni a koponyát szabad kézzel, és figyeljünk a téri mélység betartására. Én narancssárga festéket használtam körbe mindenhol, a homlokára egy pici citromot és a sötétebb tónusokhoz közép barnát.

Teljesen kirajzoltam az egészet és akkor visszaraktam a kivágott koponya sablonunkat, majd egy sötét barnával kifestettem a szem és orr gödröket.

Azután a koponyára még rámentem egy kicsi sötét színnel, ahova szükséges volt.

Levettem a háttér sablont és pirossal elkezdtem kifesteni a hátteret.

A koponya sablonját vissza raktam a képre, azért, hogy arra a részre ne kerüljön festék.

Gyakorlásnak kiváló a koponya! Ha lesznek elkészült képek töltsétek fel nyugodtan kommentben. Jó gyakorlást mindenkinek!

Egyszerű koponya airbrush festése

Festék választás airbrushoz


Oldószeres, vagy vízbázisú festékek közül lehet választani.
Én személy szerint jobban szeretem az oldószeres festékeket, de itt is mérlegelni kell ki hol tudja használni. Például, aki a nappaliban makettezik annak a vízbázist ajánlanám, akinek szellőztethető műhelyben, garázsban vagy pincében van lehetősége ügyködni az választhatja az oldószeres festékeket is.
Akkoriban, mikor én kezdtem, az oldószeres bázis festéket lehetett a legkönnyebben beszerezni kis mennyiségben. Ma már rengeteg féle-fajta festék létezik és sokan úgy árulják a termékeiket, hogy be van állítva a viszkozitás.

A sűrű a festék rengeteg szenvedést okozhat, és közben azt hisszük rossz a pisztoly. Hígítsuk túl a festéket, akkor a pisztoly tökéletesen fog működni de a festék nem takar, s egy helyre fújva megfolyik. Ha tudjuk a 2 végletet, akkor könnyebben tanuljuk meg a festék sűrűségének beállítását.

Nézzük ezt használat közben:
Lapra készítsünk egy koponyát.
Válasszuk ki a hozzá való színeket. Kezdőként 3-5 szín bőven elég. Egy halvány színnel rajzoljuk fel (1-3cm  a pisztoly és a lap közötti a távolság) a főbb vonalakat, azután “ködölve” színezzük ki a koponyát. Ködölés: messzebbről megy a festék (akár 8-10 cm is lehet) úgy, hogy nem hagy határozott vonalat maga után, de szépen egyenletesen beszínezi a kívánt felületet. Ködöléssel lehet nagyon szép színátmeneteket és árnyékot csinálni.
Ez után a koponyán lévő részleteket lehet kirajzolni, pl. fogak, varratok, repedések … stb.
A pisztolyt nem feltétlenül kell kimosni minden szín között. Pl: sárga festékre mehet a fekete de fordítva nem, mert a tartályon belül keveredik a szín és egy 3. színt fogunk kapni, ez lehet, hogy pont nem oda illő árnyalat lesz.
Ha a ködölés mozdulatot használjuk festék köd lesz a levegőben. Ez az ami miatt muszáj szellőztetni vagy szellőztető berendezést használni.
Nagyobb munkánál érdemes pormaszkot vagy fényező maszkot használni, mert egészségre ártalmasak ezek az anyagok nagy mennyiségben.
Aki lakásban, pincében, garázsban tevékenykedik készüljön arra hogy  sűrűbben kell majd port törölni.

A következő bejegyzésben képekkel bemutatom, hogyan kell koponyát festeni.

Mennyibe kerül?

A bukósisak festésről. Árak, infók, hogy könnyebb legyen eligazodni. 🙂

Minden egyes munka egyedi, így az árajánlatot is személyre szabottan kell meghatározni. Viszont elkészítettem egy kis iránymutató leírást, hogy lásd, kb mivel számolhatsz. Az alábbi leírás sérülésmentes, ép, újszerű felületekre készült airbrush festésre vonatkozik, az esetleges javításokat ez az ár nem tartalmazza.

A fenti képeken egyszerű bukósisak design és festés látható. Egy ehhez hasonló sisak festése 65 000 ft-85 000 ft.

Ez a minta közepesen bonyolult, főleg figurális ábrázolás, nem teljesen kötött sablonnal. Egy hasonló sisak design és festés 85 000 ft- 100 000 ft.

Közepesen bonyolult sisakdesign, nonfigurativ mintával. 85 000 ft- 120 000 ft.